בובה של תכשיט

הקריירה האומנותית של מיכל בשרל החלה עוד כשהייתה ילדה קטנה כשהיא וחברתה הכינו עבודות יד ומכרו אותן. זו הייתה אותה החברה שכעבור שנים רבות, בשנת 2001, לימדה את מיכל את אומנות עיצוב התכשיטים ועודדה אותה להתחיל לעצב בעצמה ולמצוא את הכיוון האישי שלה בתחום. 

למעשה, האומנות תמיד היתה חלק מעולמה של מיכל שבאה מעולם ההיי-טק. מיכל התחילה את דרכה הטכנית בIT במשרד עורך דין מקרקעין ברמת גן ועסקה רבות בניהול פרוייקטים בהייטק אך תמיד אהבה יותר לעצב ולבנות אתרי אינטרנט. כך בנתה מיכל את האתר שלה “קוקלה”: “העבודה על האתר נתנה לי השראה להמשיך ולפתח את התשוקה שלי לעיצוב תכשיטים”,  מספרת מיכל. 

מקורות ההשראה של מיכל לעיצובים שלה הם מגוונים אך המשותף לכולם הוא ההקפדה על קו נשי ועדין: “ההשראה שלי הינה אינטואיטיבית ובאה במוזות, אני מתחברת לנשיות ולעדינות, וזה מתבטא בכל קווי העיצובים שלי – גם אם התכשיט כבד יותר בעיצוב שלו. בתכשיטים של “קוקלה” תמיד יהיה אלמנט נשי ועדין, שיבוא לידי ביטוי בצבעים או בעיצוב עצמו”, מעידה מיכל ואתם יכולים להתרשם מכך, בין היתר, בעגילים המקסימים שניתן לראות כאן. 

הקו המנחה מבחינתה של מיכל הוא יצירה של תכשיטים ייחודיים ואיכותיים במחירים שיהיו שווים לכל נפש. בעיצובים השונים שלה עושה מיכל שימוש רק בקריסטלים של סברובסקי, באבני חן שונות וכן בפניני מים מתוקים. מיכל עיצבה גם קו ייחודי לכלות המבוסס על שילובים שונים של פניני מים מתוקים ברמת גימור גבוהה שכל כלה הייתה שמחה מאד לענוד ביומה הגדול. קו נוסף שעיצבה מיכל מבוסס על אבני חן שונות ומרבית התכשיטים בו ייחודיים במינם ולכן אינם מופיעים באתר שלה אך ניתן תמיד לפנות אליה לעיצוב תכשיט אישי ומיוחד. 

ומה הפירוש של “קוקלה”? בוודאי שאלתם את עצמכם. אחד הפירושים של המילה בניב מסוים של ספרדית (וגם ברוסית) הוא “בובה”– “אבי כינה אותי “קוקלה” כילדה, ומשם זה בא…” מספרת מיכל. פירושים נוספים למילה ניתן למצוא באתר המרשים של מיכל המכיל גם הסברים רבים על אבני חן שונות, על פנינים וכמובן את התכשיטים הכוללים תכשיטי כסף ותכשיטי גולדפילד היפהפיים בעיצובה. אני כבר מחכה בקוצר רוח לגרסה החדשה של האתר שתעלה בקרוב… קוקלה – תכשיטים בעיצובה של מיכל בשרל. 

מאת: רותם, בלוג תכשיטים. ספטמבר 25, 2007 
נמצא בנושא: תכשיטים כללי, מעצבי תכשיטים. מאמר על קוקלה תכשיטים 
מאמר באנגלית