המדריך לבחירת טבעת נישואין לגבר

טבעות הנישואין מסמלות נצחיות, טוהר ואת שלמות האהבה. הן מסמלות את הקמת המשפחה שבדרך אשר נרקמת לאיטה לאחר טקס החתונה המרגש והמסיבה שלאחריו. זוהי הסיבה מדוע יש לבחור טבעות נישואין באופן מושכל ומחושב הן עבור הכלה והן עבור החתן. בבחירת טבעות נישואין לגבר חובה לעבור על כל הקריטריונים שלהלן על מנת לבצע התאמה מוצלחת ככל שניתן.

כשרות הטבעת
טבועת נישואין לגבר חייבות לעמוד בכל דיני כשרות הטבעת על מנת שיוכלו לשמש בטקס החופה והקידושין. טבעת זו צריכה להיות חלקה מצידה הפנימי (חריטות ניתן להוסיף אח"כ), עשויה מחומר אחד בלבד ללא אבנים יפות ולהיקנות בכספו של החתן. טבעת הנישואין כן יכולה להיות עשויה משילוב של חומרים אך שהשילוב ייצור תבנית הומוגנית ללא בליטות או שינויים חדים מדי בפני השטח.

מימדי הטבעת
בבחירת טבעות נישואין לגבר יש לקחת בחשבון את ממדי הטבעת. גבר עם אצבעות דקות ינהג לענוד טבעת עדינה וההיפך לגבי גברים עם אצבעות עבות יותר. יש להתאים את מבנה הטבעת לאופי העיסוק של הגבר כך שהיא לא תהיה עבה מדי עבור גבר אשר עוסק בעבודה פיזית אך לא דקה ושבירה מדי. טבעת נישואין לגבר אשר עובד בעבודה משרדית יכולה להיות בכל מימד שהוא ובהעדפה אישית כאשר טווח המידות נע ברוחב של בין 1 ל- 3 מ"מ.

צבע הטבעת
כאשר גוון העור בהיר, צבעי טבעת בהירים כגון הזהב הלבן והפלטינה יכולים להוות שיקול הולם. גוון עור כהה יותר הינו מועמד ראוי לקשת הרחבה ביותר של צבעי הזהב הצהוב. כמובן שישנם גווני ביניים וישנם בהירי עור שמאוד אוהבים את הזהב הצהוב.

החומר ממנו עשויה הטבעת
טבעות נישואין לגבר יכולות להיות עשויות מכל חומר טהור שהוא או תערובות. חשוב להכיר את הזהב על שלל מידות הטוהר שלו (24, 18, 14 קראט וכו'), את הזהב הלבן, הפלטינה, הפלדיום, הנחושת, הכסף ועוד. מומלץ לבחור את החומר המתאיםלאחר מדידת טבעות שונות והתרשמות ממראה העיניים, לבחור מרשת ידועה או מתכשיטן שיוכל ליצור לכם טבעת מיוחדת במינה ומותאמת אישית. חריטות ושיבוץ אבני חן ניתן להוסיף לאחר טקס הנישואין.