הערכת שווי של תכשיטים עתיקים

תכשיטים עתיקים, הינם שילוב של נוסטלגיה, אמנות ייחודית והיסטוריה. כאשר ישנם אנשים רבים המחזיקים ברשותם תכשיטים שעוברים מדורי דורות, או נרכשו בשוק מסוים ברחבי העולם, ושווים הרבה מאוד כסף. על מנת לדעת ולבחון את ערכם יש לפנות לאיש מקצוע מומחה בתחום, אשר יוכל לתת הערכת שווי נכונה ומדויקת ככל שניתן, כדי לדעת אם אכן זהו תכשיט עתיק שווה ערך או רק נראה כך.

איך בוחנים תכשיט עתיק?
תכשיט עתיק, לרוב יהיה נדיר, עם אלמנטים שמאפיינים את התקופה שבה יוצר, אם זה מבחינת החומר, הצורה, חריטה מיוחדת, אבן חן, מבנה, משקל, סגנון עיצוב וכדומה. כאשר ניגשים לבדוק תכשיט, צריך לתחקר את המחזיק בו, מהיכן השיגו, כמה זמן התכשיט היה ברשותו ושאלות נוספות שחשובות לתהליך הערכת השווי.

לא תמיד תכשיט עתיק, יראה לעין בלתי מקצועית ככזה, ולכן לא פעם אנשים מחזיקים ברשותם תכשיטים שאין להם כל מושג כי הם יקרי ערך, ורק איש מקצוע שעוסק בתחום זה יוכל לזהות את ערכו האמתי של התכשיט. לעתים נדרש לערוך ניקוי יסודי ועדין של התכשיט כדי לאמוד את ערכו. שכן, פגעי הזמן עשויים להסתיר חותמות או חריטות נסתרות המצביעות על נדירות התכשיט ומקורו.

ירשתם תכשיט מסבתא ? יתכן והוא שווה המון כסף
פעמים רבות, אנשים יורשים דירות של קרובי משפחה, יחד עם כל התכולה, ובין היתר מוצאים תכשיטים ישנים ביותר, אשר על פניו נראה כי אין מה לעשות בהם. אז לפני שמוכרים אותם, או עושים בהם שימוש לא נכון, כדאי לפנות לאנשי מקצוע בתחום , כי יתכן מאוד שבין כל התכשיטים יש אוצר של ממש.

נכון וחכם שלא להסתמך רק על הערכת שווי אחת, אלא לפנות לפחות לשלושה אנשי מקצוע, כדי לוודא כי אתם מקבלים חוות דעת אמתית התואמת את השווי הכספי המדויק של התכשיט. בנוסף, ניתן לברר באינטרנט מידע על סוג התכשיט שברשותכם, וכך לבוא יותר מוכנים לקראת פגישת הערכת השווי.

נראה אם כן, שהרבה אנשים לא מודעים לערך הרב שיש לתכשיטי כסף עתיקים, ויתכן שהשווי שיקבלו בעבורם עולה על כל דמיון. ברגע ששמעתם מספר חוות דעת של אנשי מקצוע בתחום הערכת שווי של תכשיטים עתיקים, תוכלו לבחור את המקום שבו תקבלו את התמורה הגבוהה ביותר עבור התכשיט או לחילופין למכרו במסגרת של מכירה פומבית, אם אכן מדובר בתכשיט עתיק ונדיר.