טיפול בתכשיטים

כאשר אנו רוכשות תכשיטים, אנו משקיעות זמן ומאמצים רבים בבחירה של התכשיט הנכון. אנחנו בודקות מהי המטרה שלשמה אנחנו קונות את התכשיט – לענידה יומיומית? לאירועים? תכשיט שיתאים לבגד מסוים? וכדומה.

אנו בודקות מהו התקציב שלנו, ולפיו בוחרות את סוג התכשיט ואת החומר שממנו יהיה עשוי. אנחנו מחפשות תכשיט שיהיה לטעמנו, שנאהב, שנרצה לענוד ושיהיה שימושי עבורנו.

אולם המאמצים עבור התכשיטים אינם מסתיימים ברכישה. לאחר שרכשנו תכשיט שמתאים לנו, עלינו לשמור עליו ולתחזק אותו. תכשיטים שונים הם עדינים, חלקם נוטים להשחיר או להצהיב, ולכן עלינו להכיר את התכשיטים ולדעת מה חשוב לעשות על מנת לשמור על המראה החדש והנאה שלהם.

טיפול בתכשיטי כסף  925

במקרה שתכשיטי כסף משחירים, דבר שעלול לקרות, לא משנה כמה נהיה זהירים, מומלץ:

– לשים את התכשיט בתוך גרב כלשהי, לקשור היטב ולצרף לבגדים המוכנסים למכונה הפועלת ב-30 מעלות.
– מומלץ לא להסיר תכשיטי כסף בעת המקלחת! סבון ומים מונעים השחרת התכשיט ומסייעים בהסרת הכתמים השחורים. לעומת זאת, מומלץ להסיר את תכשיטי הכסף בזמן
   פעילות גופנית, וכן לפני שנכנסים לבריכה או לים, משום שהחומציות של הזיעה והמליחות של המים פוגעים בכסף ומזרזים את ההשחרה שלו.
– להשתמש במשחת ניקוי מיוחדת לכסף, על מנת להשיב לתכשיט את הברק שלו.

טיפול בתכשיטי גולדפילד

תכשיטי גולדפילד הם תכשיטים איכותיים מאד, שבהם הזהב מתרכב עם המתכת הפנימית של התכשיט (לעומת תכשיטים מצופי זהב, שבהם הזהב הוא רק ציפוי עליון ולא חלק מן התכשיט).

לכן, בדרך כלל אין בעיות תחזוקה מיוחדות של תכשיטי גולדפילד. אם תכשיט גולדפילד השחיר, המשמעות היא שהוא עבר ליטוש יתר או הלחמה בשמן הייצור, מה שגרם למתכת הפנימית להיחשף.

במצב כזה אין ברירה אלא לתת את התכשיט לציפוי מחודש בזהב. לניקוי רגיל של תכשיטי גולדפילד, ניתן לרכוש חומרי ניקוי ומטליות ייעודיות, אולם בדרך כלל מספיק לטבול אותן בנוזל "קליה" ורוד, אשר מנקה אותם היטב.

לאחר הטבילה יש להוציא את התכשיטים, לשטוף עם מים ולייבש אותם בעדינות רבה על מנת שלא לשרוט אותם.

טיפול בתכשיטי ציפוי זהב 14k

מומלץ להמנע ממגע ישיר עם קרמים, בשמים וכד'. כשהציפוי נשחק, ניתן לצפות מחדש את התכשיט.